TRASY

Drukuj
Kategoria: Zimny Mordownik

Trasy:

Trasa TN50 jest polecana osobom, które sprawnie poruszają się na nartach, są przygotowane fizycznie, mają doświadczenie w nawigacji i tolerują trudne warunki zawodów.

Szczegóły trasy: 

21 PK

45 km

1400 m przewyższeń

Optymalny wariant prowadzi szlakami narciarskimi i drogami leśnymi.

Mogą być przetarte, ale nie wszystkie. 

Snieg jest, ale wiejscami pokrywa jest nieduża, mogą wystawać korzenie i kamienie. 

Punkty na ogół w miejscach łatwych, trasa nie będzie trudna nawigacyjnie i powinna być przejezdna dla sprawnego narciarza. Na stromych zjazdach zalecane zdjęcie nart dla bezpieczeństwa, takich miejsc jest jednak bardzo niewiele.

Trasa TN20 dobra będzie dla osób, które umieją sprawnie poruszać się na nartach biegowych i mają zacięcie sportowe.

Trasa będzie miała około 20 km, 12 PK i 420 m przewyższeń w wariancie optymalnym.

Jest możliwość skrócenia trasy, podejścia i zjazdy będą jednak wtedy strome, a trasa bardzo niekomfortowa.

W wariancie optymalnym trasa prowadzi po wyznaczonych szlakach narciarskich i po drogach leśnych, cześć przebiegu można pokonać po trasach sportowych przygotowanych przez skuter śnieżny. Można też będzie poruszać się przez zaśnieżone polany i po ścieżkach leśnych. 

TN10 dedykujemy początkującym narciarzom i rodzinom z dziećmi, oprócz stosunkowo krótkiego dystansu trasa będzie łatwiejsza technicznie.

Charakterystyka: 

Uczestnicy dostaną na starcie mapę, na której będzie zaznaczone 12 punktów kontrolnych (PK), do zaliczenia trasy TN10 potrzebne jest potwierdzenie obecności na 7 PK. Uczestnicy sami wybierają, które punkty chcą odwiedzić i w jakiej kolejności. Na miejscu znajdują się lampiony z perforatorami, na perforatorach będzie umieszczony numer PK. 

Trasa w wariancie optymalnym ma ok. 10 km i 140 metrów przewszyższenia. Optymalne warianty przejścia prowadzą trasami przygotowanymi przez skuter śnieżny, część wariantów wiedzie drogami leśnymi o dobrej przebieżności i oznaczonymi trasami narciarskimi, które będą przetarte przez innych narciarzy. Dla osób początkujących może być wskazane zdjęcie nart na trzech krótkich zjazdach, które są dosyć strome. W dolinkach miejscami może być mokry śnieg ze względu na źródliska strumieni.

Uczestnicy trasy  TN10 otrzymają te same mapy, które dostanie trasa TN20, istnieje możliwość zmiany trasy z TN10 na TN20 podczas zawodów (nie odwrotnie), osoby, które zmienią trasę będą miały liczony czas zgodnie ze startem TN20, czyli doliczy im sie godzinę czasu.

 

Buy cheap web hosting service where fatcow web hosting review will give you advices and please read bluehost review for more hosting information.
Copyright © 2024 Mordownik. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free Joomla Templates designed by Web Hosting Top