Charakterystyka tras

Drukuj
Kategoria: 2021

Charakterystyka tras

Trasa TP50 - wymagająca fizycznie i nawigacyjnie. Mapa topograficzna 1:50 000, stara, rastrowa + rozjaśnienia Lidar. Punkty kontrolne ulokowane często poza ścieżkami w wąwozach i na rozmaitych formach terenowych. Na punktach lampiony i perforatory. 19 PK. Dowolna kolejność zaliczania PK - scorelauf. Limit trasy 14 h, wariant optymalny około 53 km i ponad 3000 m przewyższeń. W terenie względnie gęsta sieć dróg i ścieżek (jednak niech to was nie zmyli, bo większość punktów nie jest przy nich zlokalizowana). Lasy, łąki, tereny podmokłe. Jeden punkt żywieniowy w połowie trasy. (budowniczy Jan Lenczowski)

Trasa TP25 - łatwiejsza nawigacyjne niż TP50, przeprowadzona w formie matematyczno-przygodowego rajdu na orientację. Przebiega przez interesujące krajoznawczo atrakcje regionu oraz piękne punkty widokowe. Cała trasa za wyjątkiem kilku stromych podejść jest przebieżna. Suma przewyższeń w wariancie optymalnym wynosi 1350m, natomiast długość trasy ok. 27km, a bufet zlokalizowany jest w 1/3 lub 2/3 trasy. Punkty zazwyczaj ulokowane są w pobliżu ścieżek, stąd też nawet niewprawieni z mapą i kompasem zawodnicy powinni sobie poradzić. Do zdobycia są 24 punktów. Aby ukończyć zawody nie trzeba zdobywać kompletu punktów - zawodnicy sami decydują, które cztery punkty pominą. Minimum niezbędnym do ukończenia trasy jest zdobycie 20 punktów. Ponad połowa punktów to standardowe punkty kontrolne, na których obecność potwierdzamy za pomocą perforatora. Z czego 3 punkty są punktami ukrytymi tzn. nie są zaznaczone na mapie, a ich lokalizację (za pomocą wskazówki lub dodatkowej mapy) poznamy odwiedzając inny punkt kontrolny. 3 punkty można zdobyć za rozwiązanie zadań logicznych. Pozostałe punkty kontrolne zalicza się odpowiadając na pytanie, na które odpowiedź można znaleźć na samym punkcie kontrolnym. Brak punktów stowarzyszonych. Na trasie mogą się również pojawić zadania specjalne. (budowniczy Kamila Chrząstowska)

Trasa rodzinna - trasa piesza rekreacyjna, dedykowana rodzicom z dziećmi. Prosta nawigacja, dopuszczalne jest użycie GPSu. Długość trasy to około 10km. Kolejność zdobywania punktów dowolna. Na mapie umieszczono kilkanaście punktów, jednak aby ukończyć trasę wystarczy zdobyć minimum 10 punktów. Ci, którzy chcą się bawić jak najdłużej, mogą zdobyć wszystkie punkty kontrolne. Oprócz tradycyjnych punktów z lampionami i perforatorami pojawią się zagadki, zadania logiczne, pytania wiedzowe oraz punkty ukryte. Na mecie na najmłodszych uczestników czeka zadanie specjalne oraz 5 voucherów na konne przejażdżki do wylosowania podczas loterii. Bufet to jeden z najdalej oddalonych punktów od bazy (wspólny z TP25, nie jest obowiązkowym punktem do ukończenia trasy). / (budowniczy Kamila Chrząstowska)

Trasy rowerowe - mapa Compassu z 2018 roku, dwa arkusze A3, kilka rozjaśnień. Do zdobycia jest 29 PK (TR130) lub 10 PK (do wyboru z danego obszaru mapy na TR50). Zależnie od obranego wariantu trasa rowerowa długa to 120km i ok. 4300m przewyższeń lub 130km i około 3600m przewyższeń. Wymagająca fizycznie. Natomiast trasa krótka 40km i 2000m przewyższeń lub 60km i 1500m przewyższeń. Punkty zarówno w "CZARNEJ" klasyce czyli miejsca z historią oraz piękne widoki, jak i typowe Mordowniki czyli wąwozy, chaszcze i krzory. Nawigacja zróżnicowana: tam gdzie łatwa to może być podjazd z cyklu: "każdy umiera w samotności", a tam gdzie trudna, to o trudach zdecydują kamerdolce, gangi agresywnych kolczastych krzorów, tłuste wichrowały czy najzwyczajniejszy w świecie BRAK DRÓG i nasz ŚCIEŻKOwstręt. Na trasie dwa bufety: jeden nieobowiązkowy niedaleko od bazy, drugi samoobsługowy na jednym z najdalej wysuniętych PK. (budowniczy Basia i Grzegorz Czarny)

Buy cheap web hosting service where fatcow web hosting review will give you advices and please read bluehost review for more hosting information.
Copyright © 2022 Mordownik. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free Joomla Templates designed by Web Hosting Top