AKTUALNOŚCI

Drukuj
Kategoria: 2022

08.09.2022

Podesłaliśmy wam mailowo komunikat startowy! Dostępny jest on również na naszym profilu facebook'owym.

 

08.09.2022

To już jutro! O godz. 18.00 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Łącku będziecie mieć okazję jako pierwsi obejrzeć krótkometrażowy film Doroty Szparagi z jej wyprawy szlakiem Via Alpina.

Nie przegapcie tej premiery!

 

01.09.2022

Jeśli zastanawiacie się, jak dojechać do Łącka, to na naszym wydarzeniu pojawiają się już pierwsze posty z ofertami wspólnych przejazdów m.in. z Krakowa, Warszawy czy Śląska. Sprawdźcie tutaj!

Możliwy jest również dojazd transportem publicznym:

- busy z Krakowa do Zabrzeża (+ 3km pieszo do bazy)
- busy ze Starego/Nowego Sącza/Szczawnicy (+ 1km pieszo do bazy)
- rekreacyjny przejazd rowerem 20km Velo Dunajec ze Starego Sącza

 

31.08.2022

Piszą o nas! ???? Jak zawsze świetny artykuł w wykonaniu Górskich Wyryp, które objęły nasze wydarzenie patronatem medialnym.

Wejdźcie na facebookowy profil Górskie Wyrypy - do wygrania jest pakiet startowy na Mordownika!

 

28.08.2022

W zakładce "Trasy" pojawiły się charakterystyki tras. Zachęcamy do zapoznania się z nimi! Uśmiech


24.08.2022

SOK Z GÓR to nasz kolejny sponsor dzięki któremu w pakietach startowych znajdziecie pyszny, naturalnie tłoczony sok z łąckich jabłek ???????????? To prawdziwy, rzemieślniczy 100% sok produkowany z jabłek rosnących w najwyżej położonych sadach w Polsce. Zapraszamy do odwiedzenia ich strony internetowej.


22.08.2022

Ponad 160 osób zapisanych. Duża część z Was już opłaciła wpisowe - dziękujemy ???? Liczymy jednak na jeszcze więcej! Przypominamy, że tylko do końca sierpnia obowiązuje II próg opłaty startowej.

Do zobaczenia w Łącku! ????????


19.08.2022

Mamy to co finiszujący zawodnicy lubią najbardziej ???????????? Każdy pełnoletni uczestnik na mecie otrzyma butelkę regionalnego piwa od Trzy Korony Browar Nowosądecki.

Nasz sponsor to minibrowar z Nowego Sącza stworzony w 2013 r. Od samego początku konsekwentnie podążający za tradycją, regionalnością i smakiem, trafia w gusta nawet najbardziej wymagających miłośników złotego trunku. Browar produkuje 7 klasycznych gatunków piwa, warzonych na bazie tradycyjnych receptur, zgodnie z Niemieckim Prawem Czystości z początku XVI wieku. Ich smak doceniono m.in. na corocznym festiwalu piwnym Chmielaki Krasnostawskie, gdzie regularnie zdobywają medale i wyróżnienia. Wam na pewno też zasmakuje ????

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na www.sklep.browartrzykorony.pl
 

18.08.2022

Pula nagród dla najlepszych zawodników i naszej loterii znów się powiększyła! Od Sprawdźkleszcza podobnie jak rok temu otrzymaliśmy domowe testy do wykrywania krętków boreliozy u kleszczy. To jedyny taki test w Polsce! Wyniki otrzymuje się w mniej niż 10 minut.

Mamy nadzieję, że podczas naszych zawodów nikt nie złapie kleszcza ???? Jednak zawsze warto mieć pod ręką szybki test, który da Wam podstawy do dalszego działania lub rozwieje wątpliwości czy mogliście zarazić się boreliozą. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.sprawdzkleszcza.pl
Zaufaj nauce. Sprawdź kleszcza i śpij spokojnie!
 

17.08.2022

Wczoraj mieliśmy „owocne” spotkania w Łącku. Wójt Gmina Łącko Pan Jan Dziedzina, który już wcześnie objął nasze zawody patronatem, dodatkowo ufunduje nagrody dla zwycięzców tras pucharowych.

Nawiązaliśmy również współpracę z Gminny Ośrodek Kultury w Łącku, który udzielił nam patronatu i przekaże nagrody do loterii.

Przypominamy, że zapisy są cały czas otwarte i do końca sierpnia obowiązuje II próg wpisowego. Natomiast dla wszystkich mieszkańców Gminy Łącko wpisowe jest obniżone o 10 zł! 


11.08.2022

Pakiety startowe, które dla Was przygotowujemy wzbogaciły się o kolejne produkty! Tym razem dzięki wsparciu Pasieka ŁYSOŃ - miód i produkty pszczele znajdziecie w nich energetyczny miodowy stick.

Nasz partner to rodzinna firma z wieloletnią tradycją w branży pszczelarskiej. Wszystkie produkty przygotowuje według tradycyjnych receptur, bez dodatków konserwantów. Zapraszamy do odwiedzenia ich sklepu internetowego, gdzie każdy znajdzie coś miodowego dla siebie Puszcza oczko


10.08.2022

Na puncie żywieniowym zadbają o was pozytywnie zakręceni organizatorzy zawodów Bieg Love'Las. Jeśli chcecie ich poznać trochę wcześniej, to zapraszamy Was na letnią edycją LoveLasa, która odbędzie się w Mielcu już 20 sierpnia 2022 r. Do wyboru macie trasy biegowe na dystansie 10 km, 25 km i 50 km oraz nordic walking - 10 km. 

Gorąco polecamy! Więcej informacji znajdziecie w linku, a tu zapisy


09.08.2022

Na naszym FB możecie zobaczyć projekt tegorocznej koszulki z nadrukiem sublimacyjnym! Znajdziecie ją w swoich pakietach z wyjątkiem trasy rodzinnej (TP10). Nieduża ilość koszulek będzie również w sprzedaży w biurze zawodów (nie gwarantujemy wszystkich rozmiarów). Natomiast dla zdecydowanych istnieje możliwość zamówienia dodatkowych koszulek już teraz. W tym celu prosimy o kontakt na priv.

UWAGA: koszulkę otrzymają osoby, które opłacą wpisowe do 31 sierpnia! Po tym terminie nie gwarantujemy otrzymania koszulki.


06.08.2022

Mamy dla Was niespodziankę! Na Mordowniku pojawi się gość specjalny: Szparaga we własnym sosie - Dorota Szparaga ! Przed zawodami w piątek 9.09 o godz. 18:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Łącku będziecie mogli obejrzeć premierę jej krótkometrażowego filmu z 2650-kilometrowej wędrówki szlakiem Via Alpina. A w sobotę spotkacie ją na trasie pieszej TP25. Dla tych, którzy nie zdążą dotrzeć do bazy na godz. 18.00 planujemy drugi pokaz filmu o godz. 20:30. Zabierzcie ze sobą rodziny i znajomych - wstęp wolny!


20.07.2022

Ogłaszamy kolejną dobrą wiadomość! Firma Nutrend Polska podobnie jak w zeszłym roku będzie jednym z naszych sponsorów ????
Dzięki jej wsparciu do pakietów startowych trafią batony energetyczne, a na punktach odżywczych będzie dostępny wzmacniający izotonik.
Całą ofertę firmy NUTREND znajdziecie na stronie internetowej https://nutrend.pl/ Zapraszamy do odwiedzin!


13.07.2022

labotiga.pl - księgarnia sportowa dołączyła do grona naszych sponsorów! To oznacza, że w puli nagród dla najlepszych zawodników i nie tylko.. będą książki o tematyce sporotwej. Szykujemy też razem niespodziankę do pakietów startowych ????

Zapraszamy na https://www.labotiga.pl/ gdzie znajdziecie przeróżne książki o tematyce sportowej, a także gadżety i tekstylia sportowe.


28.06.2022

Od 1 lipca wzrasta wpisowe. Pamiętajcie, że liczy się data przelewu a nie data zapisania na zawody. Jeśli jesteś już na liście startowej, a nie dokonałeś wpłaty, to właśnie jest ten moment, aby puścić przelew ;)


20.06.2022

Przypominamy o trwających zapisach na Mordownika. Najniższy próg wpisowego obowiązuje jeszcze przez 10 dni.


01.06.2022

Wójt Gmina Łącko Pan Jan Dziedzina objął naszą imprezę Honorowym Patronatem! Bardzo się cieszymy i liczmy na dobrą współpracę ???? Z tej okazji wszyscy mieszkańcy Gminy Łącko mają obniżone wpisowe. Zapraszamy do udziału!


27.05.2022

Otworzyliśmy zapisy na XI edycję Mordownika! Gorąco zapraszamy do udziału! W tym roku obowiązują trzy progi opłat startowych.

Jak co roku przygotujemy trasy piesze i rowerowe o różnych stopniach trudności.

Więcej informacji o tegorocznym Mordowniku można znaleźć w regulaminie.


29.04.2022

Znamy już bazę XI edycji Mordownika! Łącko, to tutaj w dniach 9-11 września 2022 r. spotkamy się podczas kolejnej edycji Mordownika. Baza zawodów zlokalizowana będzie w Hali Widowiskowo-Sportowej (Łącko 867).

Charakterystyka tras

Drukuj
Kategoria: 2022

Charakterystyka tras:

Trasa piesza 50 km:

Długość w wariancie budowniczego 49 km.

Przewyższenie: 2350 m.

Liczba PK: 18

Kolejność zaliczania PK dowolna.

Specyfika: Góry, lasy, drogi, ścieżki, błoto, kamienie, zarośla, gęstwiny.

Punkt żywieniowy ok. połowy dystansu: na punkcie woda, banany i ciastka.

Mapa: A3 Compass, częściowo zaktualizowana, skala 1:50 000, dodatkowo niektóre PK mają rozjaśnienia lidar, bez podania skali.

Budowniczy Jan Lenczowski

Opis:

Trasa piesza 50 km, jest trudna fizycznie i nawigacyjnie. Została przygotowana dla osób, które chcą zmierzyć się z przeciwnościami. Jak zwykle nie zabraknie stromych podjeść i zejść, wąwozów, szczytów, pokrzyw i gęstych krzaków. Nagrodą za wysiłek będą widokowe przeloty i ciekawe miejsca. W tym roku intencją budowniczego było obniżyć nieco trudność w stosunku do ostatnich lat, czy to się udało, ocenią sami uczestnicy. 

 

Trasa rowerowa 100 km:

Długość w wariancie budowniczego 95 km.

Przewyższenie: 2800 m.

Liczba PK: 23

Na punktach lampiony i perforatory. Kolejność zaliczania PK dowolna.

Specyfika: Góry, drogi asfaltowe, drogi szutrowe, drogi leśne i polne.

2 punkty żywieniowe. Na punktach woda, banany i ciastka.

Startujący na trasie rowerowej dostaną 2 mapy A3 w skali 1:50 000.

Mapy Compass, miejscami zaktualizowane.

Budowniczy Jan Lenczowski

Opis: Trasa rowerowa będzie miała wiele różnych wariantów przejazdu, krótsze warianty będą wymagały pchania roweru po stromych, żwirowych drogach górskich. Dłuższe warianty pozwolą podjechać prawie wszędzie, warto będzie dobrze przestudiować poziomice. Ze względu na tendencje do asfaltowania w ostatnich latach i specyfikę okolicy, trasa będzie w przeważającej części prowadziła po drogach asfaltowych i betonowych. Znajdą się oczywiście odcinki po drogach leśnych, szutrowych i polnych. Praktycznie wszystkie PK można będzie podbić nie oddalając się od roweru więcej niż na 30 metrów. Wyjątkiem będzie wejście na wieżę widokową, ostatecznie można wnieść rower po schodach, albo przywiązać lockerem u podstawy wieży.

 

 

Trasa rowerowa 50 km:

Długość w wariancie budowniczego 55 km.

Przewyższenie: 1400 m.

Liczba PK: 14

Na punktach lampiony i perforatory. Kolejność zaliczania PK dowolna.

Specyfika: Góry, drogi asfaltowe, drogi szutrowe, drogi leśne i polne.

1 lub 2 punkt żywieniowe. Na punktach woda, banany i ciastka.

Startujący na trasie rowerowej dostaną 2 mapy A3 w skali 1:50 000.

Mapy Compass, miejscami zaktualizowane.

Budowniczy Jan Lenczowski

Opis: Trasa rowerowa 50 km będzie korzystała z tych samych map co trasa 100 km. Uczestnicy krótszej trasy będą mogli wybrać sobie 14 z 23 PK do odwiedzenia, jednak jeden z dwóch punktów wyznaczonych przez budowniczego będzie obowiązkowy, z tego względu trasa będzie miała wiele różnych wariantów przejazdu, krótsze warianty będą miały więcej przewyższeń, dłuższe warianty pozwolą podjechać prawie wszędzie, warto będzie dobrze przestudiować poziomice. Ze względu na tendencje do asfaltowania w ostatnich latach i specyfikę okolicy, trasa będzie w przeważającej części prowadziła po drogach asfaltowych i betonowych. Znajdą się oczywiście odcinki po drogach leśnych, szutrowych i polnych. Praktycznie wszystkie PK można będzie podbić nie oddalając się od roweru więcej niż na 30 metrów. Wyjątkiem będzie wejście na wieżę widokową, ostatecznie można wnieść rower po schodach, albo przywiązać lockerem (nie dostarczamy) u podstawy wieży.

 

 

Trasa TP25 - łatwiejsza nawigacyjne niż TP50, przeprowadzona w formie matematyczno-przygodowego rajdu na orientację. Przebiega przez interesujące krajoznawczo atrakcje regionu oraz piękne punkty widokowe. Cała trasa za wyjątkiem kilku stromych podejść jest przebieżna. Suma przewyższeń w wariancie optymalnym wynosi 1350m, natomiast długość trasy ok. 27km, a bufet zlokalizowany jest w 1/3 lub 2/3 trasy. Punkty zazwyczaj ulokowane są w pobliżu ścieżek, stąd też nawet niewprawieni z mapą i kompasem zawodnicy powinni sobie poradzić. Do zdobycia są 24 punktów. Aby ukończyć zawody nie trzeba zdobywać kompletu punktów - zawodnicy sami decydują, które cztery punkty pominą. Minimum niezbędnym do ukończenia trasy jest zdobycie 20 punktów. Ponad połowa punktów to standardowe punkty kontrolne, na których obecność potwierdzamy za pomocą perforatora. Z czego 3 punkty są punktami ukrytymi tzn. nie są zaznaczone na mapie, a ich lokalizację (za pomocą wskazówki lub dodatkowej mapy) poznamy odwiedzając inny punkt kontrolny. 3 punkty można zdobyć za rozwiązanie zadań logicznych. Pozostałe punkty kontrolne zalicza się odpowiadając na pytanie, na które odpowiedź można znaleźć na samym punkcie kontrolnym. Brak punktów stowarzyszonych. Na trasie mogą się również pojawić zadania specjalne. (budowniczy Kamila Chrząstowska)

Trasa rodzinna - trasa piesza rekreacyjna, dedykowana rodzicom z dziećmi. Prosta nawigacja, dopuszczalne jest użycie GPSu. Długość trasy to około 10km. Kolejność zdobywania punktów dowolna. Na mapie umieszczono kilkanaście punktów, jednak aby ukończyć trasę wystarczy zdobyć minimum 10 punktów. Ci, którzy chcą się bawić jak najdłużej, mogą zdobyć wszystkie punkty kontrolne. Oprócz tradycyjnych punktów z lampionami i perforatorami pojawią się zagadki, zadania logiczne, pytania wiedzowe oraz punkty ukryte. Na mecie na najmłodszych uczestników czeka zadanie specjalne oraz 5 voucherów na konne przejażdżki do wylosowania podczas loterii. Bufet to jeden z najdalej oddalonych punktów od bazy (wspólny z TP25, nie jest obowiązkowym punktem do ukończenia trasy). / (budowniczy Kamila Chrząstowska)

 

Regulamin zawodów

REGULAMIN

EKSTREMALNYCH ZAWODÓW NA ORIENTACJĘ MORDOWNIK

9-11 WRZEŚNIA 2022 R.

§ 1 Postanowienia Ogólne

 1. Regulamin dotyczy Ekstremalnych Zawodów na Orientację „Mordownik”.

 2. Organizatorzy:

   • Kamila Chrząstowska – kierownik, budowniczy tras pieszych
   • Jan Lenczowski – sędzia główny, budowniczy tras pieszych i rowerowych
   • Łukasz Turek – kierownik ds. marketingu, wsparcie techniczno-organizacyjne
 1. W skład zespołu organizacyjnego wchodzą też wolontariusze.

 2. Cele zawodów:

   • Sprawdzenie granic własnej wytrzymałości oraz odporności fizycznej i psychicznej;
   • Potwierdzenie umiejętności posługiwania się mapą i kompasem oraz orientacji w terenie, szczególnie pod presją czasu i pod wpływem znacznego zmęczenia lub nawet wyczerpania;
   • Popularyzacja aktywnych form spędzania czasu;
   • Integracja sympatyków sportu i turystyki, w tym rajdów na orientację;
   • Ukazanie uczestnikom piękna Beskidów oraz walorów krajoznawczych gminy Łącko.

§ 2 Termin i Miejsce

 1. Termin – 9-11 września 2022 r.

 2. Baza – Hala Widowiskowo - Sportowa w Łącku (Łącko 867).

 3. Miejsce wyznaczenia tras – okolice Łącka.

§ 3 Forma Zawodów

 1. TP50 - trasa piesza o długości ok. 50 km, zaliczana do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację, limit czasu 14 godzin (może ulec zmianie).

 2. TR130 - trasa rowerowa o długości ok. 130 km, zaliczana do Pucharu Polski w Rowerowych Maratonach na Orientację, limit czasu 14 godzin (może ulec zmianie).

 3. TP25 - trasa piesza o długości ok. 25km, limit czasu 10 godzin.

 4. TR50 - trasa rowerowa o długości ok. 50 km, limit czasu 10 godzin.

 5. TP10 - trasa piesza rekreacyjna o długości ok. 10 km, limit czasu 7 godzin.

 6. Warunkiem organizacji tras rowerowych jest zgłoszenie się co najmniej 10 uczestników i uczestniczek do dnia 29 sierpnia.

 7. Nieletni od 15 lat są dopuszczeni do startu na trasach 1-4 pod warunkiem uzyskania zezwolenia opiekuna prawnego (oświadczenie opiekuna wraz z kserokopią dowodu osobistego). Na trasie TP10 nie ustala sie dolnej granicy wieku z zastrzeżeniem, że osoby małoletnie startują pod stałą opieką osoby pełnoletniej.

 8. Długości tras są liczone wzdłuż przejezdnych/przebieżnych elementów liniowych istniejących na mapie.

§ 4 Klasyfikacja

 1. Na wszystkich trasach, oprócz trasy rekreacyjnej, prowadzona będzie klasyfikacja z podziałem na kategorie kobiet i mężczyzn.

 2. Dodatkowo na trasach TP50 oraz TR130 przewiduje się klasyfikację pośród weteranów "KW" (kobiety powyżej 50 r.ż.) i "MW" (mężczyźni powyżej 50 r.ż.).

 3. O kolejności w klasyfikacji zawodów decyduje liczba prawidłowo zaliczonych PK, natomiast w przypadku równej liczby PK - czas pokonania trasy.

 4. Aby zostać sklasyfikowanym należy prawidłowo potwierdzić co najmniej 1 PK.

 5. Klasyfikacji podlegają wyłącznie uczestnicy, którzy dotrą na metę zawodów i okażą kartę startową.

 6. Za przybycie na metę po wyznaczonym limicie czasu naliczane będą punkty karne; za każde rozpoczęte 10 minut spóźnienia odejmowany będzie jeden PK, zaś po upływie 30 minut od limitu obowiązującego na danej trasie zawodnik nie będzie klasyfikowany.

 7. Protesty można składać w formie pisemnej lub elektronicznej od momentu ogłoszenia wyników wstępnych do 24 godzin po zawodach (liczy się data otrzymania protestu przez Sędziego Głównego). Protesty zostaną rozpatrzone w ciągu 24 godzin, po czym zostanie ogłoszona oficjalna klasyfikacja końcowa zawodów.

§ 5 Wyposażenie Uczestnika 

 1. Wyposażenie obowiązkowe:

   • kompas;
   • telefon komórkowy z naładowaną baterią;
   • długopis;
   • zestaw pierwszej pomocy (środki opatrunkowe, przeciwbólowe, bandaż elastyczny, folia termoizolacyjna NRC);
   • latarka z zapasem baterii;
   • dokument tożsamości.

     Dodatkowo na trasach rowerowych sprawny technicznie rower wraz z oświetleniem oraz kask.

     B. Wyposażenie zalecane:

   • dodatkowe ubrania na wypadek nagłego pogorszenia warunków atmosferycznych;
   • woda i prowiant;
   • element odblaskowy umieszczony z tyłu plecaka.

 § 6 Zasady Współzawodnictwa

 1. Uczestnicy w czasie trwania imprezy mają prawo poruszać się pieszo (TP 50, TP25 i TP10), jechać na rowerze (TR 130, TR 50) i odpoczywać wedle własnej woli. Nie można korzystać z żadnego środka lokomocji oraz pomocy osób trzecich. 

 2. Start na wszystkich trasach odbywa się masowo.

 3. PK w terenie jest biało-czerwony lampion umiejscowiony na drzewie (lub w innym widocznym miejscu) posiadający własny kod i perforator. Dodatkowo, jako zabezpieczenie, na drzewie z lampionem będzie pomarańczowa literka M. Lokalizacja PK oznaczona będzie na mapach rozdanych uczestnikom przed startem.

 4. Uczestnik dowolnie wybiera trasę i zaliczanie punktów PK. Każdy z zawodników musi odwiedzić PK osobiście.

 5. Zaliczenie PK odbywa się poprzez perforację odpowiedniego pola na karcie startowej odpowiadającego danemu PK. W przypadku braku perforatora należy wykonać zdjęcie miejsca PK wraz z oznaczeniem (jeśli jest) - pomarańczową literką M. Potwierdzenia na karcie startowej uczestnik ma obowiązek dokonać we własnym zakresie. Na trasach TP25 oraz TP10 potwierdzenie obecności na niektórych PK odbędzie się poprzez wpisanie prawidłowej odpowiedzi na pytanie w odpowiednim miejscu na karcie startowej lub rozwiązanie zadania.

 6. Obowiązuje ścisły zakaz stosowania innych map niż dostarczone przez organizatora oraz używania GPS-ów, do innych celów niż zapis trasy. Złamanie zakazów skutkuje dyskwalifikacją.

 7. Komunikat startowy na temat szczegółów rywalizacji będzie rozesłany mailowo do uczestników najpóźniej dnia 8 września 2022 r.

§ 7 Program Imprezy

Piątek 9 września 2022 r.

 • 18:00 - 23:00 - przyjmowanie uczestników w bazie zawodów oraz wydawanie pakietów startowych

Sobota 10 września 2022 r.

 • 5:45 - 10:45 - przyjmowanie uczestników w bazie zawodów oraz wydawanie pakietów startowych

   

  TP50

  TR130

  TP25

  TR50

  TP10

  Odprawa techniczna

  6:40

  7:40

  8:40

  9:40

  10:40

  Start trasy

  7:00

  8:00

  9:00

  10:00

  11:00

  Limit trasy

  21:00

  22:00

  19:00

  20:00

  18:00

 • 13:00 - 22:00 przyjmowanie uczestników po przebyciu trasy

 • ok. 16:00 wręczenie pucharów zwycięzcom

 • 16:30 - 22:30 - ciepły posiłek regeneracyjny dla uczestników na mecie zawodów

Niedziela 11 września 2022 r.

 • 9:00 - zakończenie imprezy i opuszczenie bazy

§ 8 Zgłoszenia i Wpisowe

 1. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie elektronicznie na stronie internetowej (http://mordownik.pl/index.php/formularz-zapisu).

 2. Opłata za udział jednej osoby wynosi:


Rodzaj trasy

do 30.06

od 1.07
do 31.08

od 01.09
do 10.09


TP25, TP50,
TR50, TR130

 Pełne wpisowe

85 zł

105 zł

125 zł

Ulgowe: Osoby niepełnoletnie 
oraz po 60 r. ż.,
Mieszkańcy Gminy Łącko

 
75 zł


95 zł

 
115 zł

 
TP10

Pełne wpisowe

40 zł

50 zł

Ulgowe: Osoby poniżej 15 r. ż.,
Mieszkańcy Gminy Łącko


30 zł


40 zł

 1. Opłatę startową należy wpłacić przelewem bankowym na konto:

  1. Nr konta: 98 1140 2004 0000 3202 4784 7372 

  2. Nazwa i adres: Kamila Chrząstowska, Kościerska 13 Bydgoszcz.

  3. Dopisek: „Mordownik”, trasa oraz imię i nazwisko osoby lub osób, za które wnoszona jest opłata.

  4. W przypadku wpłaty wpisowego po 8 września 2022 r., prosimy o wzięcie ze sobą wydruku potwierdzającego wykonanie przelewu.

 2. Rezygnacja – uczestnik rezygnujący z udziału w zawodach otrzyma zwrot wpłaconej kwoty pomniejszonej o opłatę manipulacyjną 10 PLN, jeżeli rezygnacja zostanie przesłana na adres mailowy organizatora Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 26 sierpnia 2022 r. do godz. 24:00

§ 9 Świadczenia

 • Komplet map dla każdego uczestnika;
 • 2 noclegi w bazie (warunki turystyczne – niezbędne: karimata i śpiwór);
 • Szatnie, toalety, prysznice w bazie zawodów;
 • Karta startowa oraz numer startowy;
 • Ciepły posiłek w bazie po powrocie z trasy w sobotę;
 • Napoje i przekąski na trasie (1 punkt żywieniowy dla każdej z tras);
 • Ubezpieczenie NNW (ze względów organizacyjnych ubezpieczeniem NNW objęte zostaną osoby, które opłacą wpisowe do 31 sierpnia 2022 r.).

§ 10 Nagrody

 • Pamiątkowy medal dla każdego uczestnika;
 • Statuetka MORDOWNIK dla zwycięzców każdej z kategorii (poza trasą rodzinną TP10);
 • Okolicznościowa koszulka dla wszystkich startujących - nie dotyczy trasy rodzinnej TP10 (UWAGA: gwarancja otrzymania koszulki dla osób, które opłacą wpisowe do 31 sierpnia 2022 r. włącznie, po tym terminie organizator nie gwarantuje otrzymania koszulki);
 • Unikalny medal "IMMORTAL" dla osób, które znajdą wszystkie punkty na TP50 lub TR130 i wrócą na metę w limicie czasowym;
 • Nagrody rzeczowe w zależności od sponsorów.

§ 11 Obowiązki Uczestników

 1. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany Regulaminu, o czym uczestnicy zostaną poinformowani najpóźniej przed startem zawodów.

 2. Obowiązuje nakaz przestrzegania zasad poruszania się po drogach publicznych, w szczególności przepisów ruchu drogowego i ppoż. i innych praw obowiązujących na terenie imprezy.

 3. Obowiązuje zakaz rozpalania ognisk na terenach leśnych, poruszania się po uprawach rolnych, szkółkach leśnych i terenach prywatnych. Za szkody wyrządzone wobec uczestników przez osoby trzecie jak i odwrotnie organizator nie odpowiada.

 4. Udział w imprezie jest dobrowolny i uczestnicy startują na własną odpowiedzialność. W razie wypadku nie będą dochodzić odszkodowania od Organizatorów. Fakt ten odnotowuje się poprzez podpisanie deklaracji w sekretariacie przed zawodami.

 5. Ze względów bezpieczeństwa wszystkich uczestników obowiązuje bezwzględne odmeldowanie się po zawodach do godziny 23:00 w sobotę 10 września 2022 na jeden z poniżej podanych sposobów:

   • osobiście w bazie zawodów,
   • telefonicznie u organizatora dzwoniąc pod numer telefonu 605 494 605. 

§ 12 Ochrona Danych Osobowych

 1. Administratorem danych osobowych jest Jan Lenczowski.

 2. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji XI Zawodów na Orientację “Mordownik” - w tym publikacja imienia i nazwiska na liście startowej, na liście wyników oraz przesyłanie komunikatów dotyczących organizacji zawodów.

 3. Podstawę przetwarzania danych osobowych uczestnika stanowi art. 23 ust. 1 pkt 3 UODO oraz art. 6 ust. 1 lit b RODO – realizacja umowy (zgłoszenie udziału w Biegu stanowi zawarcie umowy i jest niezbędne do wzięcia udziału w imprezie).

 4. Odbiorcami danych są kierownik i ubezpieczyciel imprezy.

 5. Dane będą przetwarzane zgodnie z celem wymienionym w pkt 2. w okresie 3 lat.

 6. Organizator nie powołał Inspektora Danych Osobowych. W przypadku pytań lub problemów dotyczących przetwarzania danych osobowych prosimy o kontakt z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 7. Uczestnik XI Zawodów na Orientację “Mordownik” ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, cofnięcia zgód na wykorzystanie wizerunku oraz na przesyłanie informacji o kolejnych edycjach “Mordownika”. Skorzystanie z powyższych uprawnień jest możliwe poprzez wysłanie wiadomości pocztą elektroniczną na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 8. Uczestnik XI Zawodów na Orientację “Mordownik” ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego do spraw ochrony danych osobowych, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 200-193 Warszawa.

 9. Organizator publikuje listę startową i wyniki z nazwiskami zawodników.

Podkategorie

Buy cheap web hosting service where fatcow web hosting review will give you advices and please read bluehost review for more hosting information.
Copyright © 2023 Mordownik. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free Joomla Templates designed by Web Hosting Top